Ukończyłam z wyróżnieniem studia lekarskie na Akademii Medycznej w Warszawie oraz specjalizację z psychiatrii dorosłych. W 2019r. uzyskałam stopień doktora nauk medycznych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Obecnie pracuję w Zakładzie Farmakologii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Prowadzę tam badania nad najnowszymi metodami diagnostyki i terapii zaburzeń psychicznych.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w II Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Oddziale Psychiatryczno-Psychosomatycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie, Oddziale Rehabilitacji Psychosomatycznej w ośrodku LUX MED Tabita oraz Domu Lekarza Seniora. Równocześnie, od 2007r. diagnozuję i leczę pacjentów w Poradniach Zdrowia Psychicznego (NSPL „Psyche”, PZP Szpital Wolski, dawna Poradnia dla Szkół Wyższych „Palma”, Medicenter, SPCH „Bednarska”).
Pracuję z osobami dorosłymi z:
Posiadam uprawnienia do wypisywanie recept na leki (w tym leki refundowane), wystawianie zaświadczeń i zwolnień lekarskich (ZUS ZLA).
Dużą wagę przywiązuję do rozwoju zawodowego. Aktywnie uczestniczę w opracowywaniu i wdrażaniu programów profilaktycznych z obszaru zdrowia psychicznego. Jestem współautorką rekomendacji postępowania dla pacjentów z depresją (Program Zapobiegania Depresji na lata 2016-2020). Należę również do komitetu ds. ewaluacji Programu Zapobiegania Depresji na lata 2016-2020. W 2017 roku koordynowałam Program Wczesnego Wykrywania Zaburzeń Psychicznych (platforma e-learningowa) dla lekarzy rodzinnych, finansowany przez MZ ze środków Narodowego Programu Zdrowia.
Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i szkoleniach (krajowych, jak i zagranicznych) z zakresu psychiatrii ogólnej, dziecięcej, psychogeriatrii i farmakoterapii. Jestem również autorką doniesień i prac naukowych z zakresu psychiatrii opublikowanych w międzynarodowych czasopismach:
„Psychiatric hospitalizations for affective disorders in Warsaw, Poland: Effect of season and intensity of sunlight”. Psychiatry Research –294
„A sham-controlled randomized trial of adjunctive light therapy for non-seasonal depression”. Journal of Affective Disorders 2016 May 26; 203:1-8
„Impact of STN-DBS on mood, drive,anhedonia and risk of psychiatric side-effects in the population of PD patients”. Journal of the Neurological Sciences 2017 Jan